A szépség és egészség egy tőről fakad - modern táplálék kiegészítők

A szépség és egészség egy tőről fakad - modern táplálék kiegészítők

Sokszor halljuk, hogy a szépség belülről fakad. Igaz, ez a mondás nem a szervezet általános állapotárára vonatkozik, sokkal inkább a lelkünk kivetülésére, de ha jobban belegondolunk, minden korosztályról elmondható, hogy a belső egészség kisugárzik. A bőrünk, hajunk, körmeink állapota sokat elárul egészségünkről, illetve látványos tünetekkel járhat, ha valamilyen betegségben vagy vitaminhiányban szenvedünk. Ilyenek pl. a sápadt, idejekorán megereszkedett bőr, a fénytelen, töredezett haj és köröm, a látható fogínyproblémák egy része. Ehhez kapcsolódóan meg kell említeni azokat a vitaminhiány okozta problémákat, amelyek kívülről nem látszanak, de komoly problémákat is okozhatnak szervezetünkben és gyengíthetik immunrendszerünk hatékony működését. Ezek leggyakrabban az A-, B-, C-, D- és E-vitamin-hiányok, melyek a kiegyensúlyozott étkezést kiegészítő, minőségi multivitaminok rendszeres fogyasztásával kiküszöbölhetőek lennének.

Mi is az az immunrendszer?

Immunrendszerünk felelős szervezetünk védelméért: úgy véd a vírusok, baktériumok, allergének ellen, mint az esőkabát egy őszi napon. Ha nemkívánatos behatolóval találkozik, jó esetben az immunrendszerünk kívül tartja, illetve megsemmisíti, hatástalanítja. Összetettségét nézve úgy működik, mint egy jól szervezett sportcsapat, akik a mérkőzést csak közös, összehangolt munkával nyerhetik meg. Ha bármelyik csapattag hiányzik vagy rosszul teljesít, nem lehet meccset nyerni. A védekező rendszerünk is ilyen komplex működéssel bír, számos folyamatnak kell egyszerre jól működnie.

Ha keveset alszunk, stresszes életet élünk, esetleg dohányzunk vagy rendszeresen fogyasztunk alkoholt, még a legkiegyensúlyozottabb étrend mellett is könnyen előfordulhat egy kis vitaminhiány.

Sajnos több ok miatt is nehézkes napjainkban olyan kiegyensúlyozott étrendet folytatni természetes forrásból, amivel csúcsra járathatnánk immunrendszerünk általános működését. Nem csak a rohanó, stresszes életmód, de a rendelkezésünkre álló, sokszor agyonfinomított és génkezelt, alacsony vitamin- és hasznos tápanyagtartalmú élelmiszerek is rontják a valóban egészséges táplálkozás esélyeit. Mivel a termőföldek tápanyagtartalma az utóbbi években sokat csökkent, így amellett, hogy egészségesen étkezük, javasolt legalább a hűvösebb hónapokban valamilyen multivitaminnal is támogatni szervezetünk védekező rendszerét. Mindenképpen javasolt olyan terméket választani, amely természetes összetevőkből készül, folyékony, és olyan immunrendszert támogató hatóanyagokat is tartalmaz, amelyekhez nehezen lehetne kizárólag egészséges étkezéssel hozzájutni. Ezek a superfoodok, melyek a természet legjobb hatóanyagai tartalmazzák, lehetőleg vegyszerektől és szennyeződésektől mentesen nevelkedtek, és rengeteg értékes tápanyagot, vitamint és esszenciális zsírsavat tartalmaznak. Ilyen például az aloe vera, amely különösen kedvező hatást gyakorol az emésztésre, az egészségre és a jó közérzetre, valamint a méhek ajándéka, a méhpempő. Többek között ezeket a superfoodokat tartalmazzák a Marnys egyes multivitaminjai, méghozzá eleve oldott formában a magas felszívódásért.

Abszolút vegán, tej- és gluténmentes

A Marnys tej- és gluténmentes, iható táplálék kiegészítői remek megoldást kínálnak a hiánybetegségek megelőzésére, mert komplex, jól átgondoltan összeállított vitamintartalmuk mellett tartalmaznak olyan immunerősítő összetevőket, mint pl. a folyékony méhpempő, ami igazi superfood: intelligens tulajdonságánál fogva ott hat, ahol szükséges; segítheti a felborult hormonháztartás rendbetételét, stabilizálhatja a vérnyomást, idegnyugtató hatást fejthet ki és még számos előnyét élvezhetjük rendszeres fogyasztás esetén. A Marnys Protect Junior fiolánként 300mg méhpempőt és ezen felül 50mg tisztított, folyékony propoliszt is tartalmaz, ami a 12 féle vitamint tartalmazó komplexszel szinergiában fejti ki immunerősítő hatását. A Marnys Protect Junior kiváló összetétele és könnyű adagolhatósága miatt - fiolás, napi adagos kiszerelés – 4 év fölötti gyermekeknek és akár felnőtteknek egyaránt lehetőséget kínál a vitaminszint feltöltésére és szinten tartására.

Hogy a felnőttek se maradjanak ki a superfoodok jótékony hatásaiból, a Marnys kifejlesztette számukra az Aloe Royalt, amibe kimondottan a 18 éve feletti szervezet igényeinek megfelelően összeállított, szintén 12 vitaminból álló komplex és adagonként 500mg folyékony méhpempő mellett 460mg folyékony aloe verát is tesznek, mely sejtregeneráló és immunerősítő hatása mellett emésztőszervi problémák esetén is segítséget nyújthat. Kellemes karamell íze egy falat süteményt idéz, azzal a különbséggel, hogy ezzel mindennap tehetünk az egészségünkért.

Szépség folyékony formában?

A hidrolizált kollagént jelentős mennyiségben, napi adagonként 5000mg-ban tartalmazó Marnys Beauty Col Liquidpedig igazi folyékony szépségvitamin, amely 14 összetevőjével igazán széleskörű támogatást nyújt a szervezet egészének. A szőlőmagból kivont proantocionid tartalma a szabadgyökök elleni küzdelemben veszi fel a harcot, míg a 12,5 mg-os hialuronsav tartalom a kollagénnel karöltve bőrünk feszességéért és kellemes tapintásáért felel, rendszeres fogyasztás esetén. A Beauty Col Liquidben található többi vitamin és tápanyag hajunk, bőrünk, körmünk megfelelő állapotban tartásán túl általános jóllétünkhöz is hozzájárulhat, mert mint a többi Marnys táplálék kiegészítő, úgy ez is eleve oldott formában tartalmazza a hatóanyagokat a lehető legjobb felszívódás és könnyű bevétel érdekében.

Tegyünk minél többet egészségünkért és fogyasszunk minél több vitamint.