Használd ki a nyár utolsó napjait!

Használd ki a nyár utolsó napjait!

Szinte még most kezdődtek a nyári hetek, de hamarosan már a végéhez közeledik az évszak. A nyár elmúltával sokak számára indul a hajtás, az iskolaszezon és a munkahelyi kötelezettségek is rendszerint ilyenkor szakadnak ránk. Amíg azonban még süt a nap és strandidő van, addig mindenképpen érdemes kihasználni a rendelkezésre álló szabadidőt, és olyan elfoglaltságokat választani, amelyek új energiákkal töltenek fel. Nézzük, mivel érdemes foglalkozni a nyár utolsó heteiben!

Strandolj nagyokat!

A nyár sokak számára egyet jelent a fürdőzéssel és a strandolással. Hazánk remek élményfürdőkkel várja a kikapcsolódni vágyókat, de a természetes tavak és az egészségre jótékony hatással lévő gyógyfürdők is nagy kedvenceknek számítanak. Számos komplexumban lehetőség nyílik akár éjszakai fürdőzésre is, és gyakran rendezvények is várják ezeken a helyszíneken a napfény és a víz szerelmeseit.

Ma már aligha képzelhetünk el fürdőt wellness szolgáltatások nélkül, így a szauna, a gőzkabin, vagy például a különféle masszázsok előnyeit is megéri kihasználni. Ha a nyár folyamán még nem szedtél volna magadra egy kis színt, akkor az augusztus végén már általában kellemesebb napos időben ezt még minden gond nélkül megteheted. Ugyan a déli órákban még ekkor is célszerű árnyékba húzódni, de a délelőtti és a délutáni napsütés a nyár végéhez közeledve némileg már veszít erejéből. Ha a fürdőhelyeken úszással is töltöd időd, akkor a vonzó alak érdekében is tehetsz ilyen módon.

Irány a természet!

Míg a hideg hónapokban szeretünk bekuckózni otthonunkban, addig a napsütés és a nyári meleg szinte mindenkit a szabadba csábít. A nyár végéhez közeledve is érdemes minél többször a természet közelségét választani, és ehhez hazánk remek programokat kínál. A vadasparkok, állatkertek és arborétumok nem csak romantikus sétákhoz ajánlottak, hanem akár családi programok szervezéséhez is. A jászberényi komplexum viszonylag kis mérete ellenére is lélegzetelállító növény-és állatvilággal várja a látogatókat, így érdemes felkeresni területét. Különösen akkor, ha az Északi-középhegység kirándulóhelyei mellett szeretnénk letenni a voksot. A Szalajka-völgy és annak környéke páratlan természeti értékeket kínál, de fürdőkkel is találkozhatunk a környéken, ha meleg lenne a túrázáshoz.

A természet sokat hozzáadhat a szabadidőhöz, és a városi létből, az irodai munkából kiszakadva fizikai állóképességünkért is sokat tehetünk ilyen módon. A stressz levezetésének szempontjából is remek választásnak bizonyulnak a természetes helyszínek, valamint az állatok közelsége.

Sport a szabadban

Amint beköszönt az esős idő, sokan nem szeretnek a szabadban mozogni, és inkább választják a konditermek vagy az uszodák kínálta lehetőségeket. Amíg azonban nem borít mindent víz, sár, és latyak, addig megéri a szabadba hódolni a testmozgás örömének. Kapd elő a kerékpárt, és bringázd körbe a Balatont! Járj el legalább hetente háromszor, még a reggeli hűvösben kocogni, vagy válaszd a ma már több helyszínen is megrendezésre kerülő jóga órákat. A lehetőségek száma végtelen, és ha valamelyik természetes vizünk mellett csónakkal, kenuval is rendelkezel, akkor aligha képzelhető el jobb nyári program, mint az evezés, és az ismeretlen partszakaszok felkeresése.

Lakásfelújítás? Itt az ideje!

Bár a rendelkezésre álló szabadidőt a legtöbben nem szeretik munkával tölteni, de vannak olyan helyzetek, amikor ez bizonyul a hasznos választásnak. Két strandolás között érdemes elgondolkodni azon, hogy milyen felújítási munkálatokat szeretnénk még a lakáson elvégezni, és amíg tart a jó idő, addig megoldani ezeket. Ma már nagyon sokféle teendőt elintézhetünk saját kézzel, és ehhez a világhálón remek tanácsokat, akár videós segítséget is találhatunk. Persze  ne azonnal a villanyszerelésnek álljunk neki, de szakember segítsége nélkül például minden gond nélkül lefesthetjük a helyiségeket, vagy a kerti fakerítést is időtállóvá tehetjük. Amennyiben komolyabb korszerűsítési munkálatokat tervezünk, például a nyílászárók cseréjét, akkor ezt még mindenképpen a hideg hónapok előtt célszerű elintézni. Ha időben felkészíted otthonod a közelgő hidegre, akkor minden nap örömmel térhetsz haza ebbe a kis fészekbe a fárasztó munka után.

Várnak természetes vizeink!

A víz szerelmesei számára nem csak a strandok és élményfürdők javasoltak, hanem azok a természetes vizek is, amelyek szintén felejthetetlen kikapcsolódást kínálnak. A Balaton sokak számára örök szerelem, környékén pedig mindig történik valami. Igazi gasztro kalandban lehet részed, ha végigjárod a magyar tenger partján fekvő nívós vendéglátóhelyeket, melyek között már vegán éttermek is megtalálhatóak. A gasztronómiánál maradva, augusztusban is szép számmal megrendezésre kerülnek majd gasztro fesztiválok, ahol jobbnál-jobb borokat és finomságokat kóstolhatsz, de természetesen a strandok hekkjei sem maradhatnak el egy fürdőzéssel töltött napból.

Tervezz előre!

Az augusztus vége mindannyiunkat kicsit szomorúsággal szokott eltölteni, hiszen tudjuk, hamarosan búcsút mondhatunk a nyárnak. A tapasztalatok szerint azonban minden évben több hétig tartó indián nyár követi az évszakot, amikor szinte minden elfoglaltságot űzhetünk, amelyek a nyarat oly csodássá szokták tenni. A kellemes napsütésben átgondolhatod, milyen teendők várnak az év hátralévő részében, új terveket szőhetsz és megálmodhatod, mit szeretnél elérni.Közben persze ne feledkezz meg arról sem, hogy a verőfényes napsütést maximálisan kiélvezd, ez ugyanis olyan energiákkal tölthet fel, melyekből még sokáig táplálkozhatsz majd az elkövetkező hónapokban.

Forrás: