Természetes gyógymódok puffadás ellen

Természetes gyógymódok puffadás ellen

Kínzó puffadással küzd? Elég csak egyetlen étkezés a délelőtt során, s máris úgy érzi, nadrágja egy számmal kisebb? A puffadás és a különféle gyomorpanaszok sokakat érintenek napjainkban, s a háttérben gyakran éppen az egészségtelen életmód áll. A tapasztalatok azt mutatják, hogy legtöbbször szervi problémával nem kell számolni az érintetteknek, tehát életmódváltással megelőzhetőek a tünetek.

Görcsöl? A borsmenta segíthet!

Miként a Canada’s McMaster University kutatói is rávilágítottak, a borsmenta kiválóan bevethető gyomorgörcsök esetén. Ha étkezés előtt körülbelül fél órával elfogyasztunk egy csésze borsmentateát, azzal elejét vehetjük a kellemetlen feszítő érzésnek és a puffadásnak. Nagyon fontos a megfelelő folyadékbevitel, melyhez hozzájárulhatunk a gyógyteák fogyasztásával. A bélrendszeri panaszok esetén a kamillatea is jó választás lehet. Arra azonban mindenképpen ügyeljünk, hogy ha panaszaink fájdalmasak, vagy erősebbek egy egyszerű puffadásnál, akkor ne habozzunk, és keressük fel mihamarabb a szakorvosi rendelőt. Akár magánklinika mellett is letehetjük a voksot, ahol saját igényeink szerint alakítható akár az orvossal való konzultáció időpontja is.

Ne gondoljon azonnal a legrosszabbra!

Sokan hajlamosak minden testi tünetet azonnal komoly betegséggel azonosítani. Tény pedig, hogy gyakran csak szokásaink tehetőek felelőssé azokért. Ha mindenképpen szeretnénk megnyugtatni magunkat, akkor keressünk fel orvost, de ha minden rendben talált, akkor nincs más hátra, mint az életmódváltás. A puffadásos tünetek megelőzhetőek azzal, ha elegendő időt számunk az étkezésekre. Sokakban felmerülhet a kérdés, hogy miként tegyük ezt meg úgy, ha még ebédelni is alig tudunk elmenni a hajtós munkanapokon. Gyakran csak szervezés kérdése az egész, ráadásul kevés energia befektetéssel elkészíthetjük a másnapi irodai ebédet is. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a televízió előtt étkezők rendszerint többet és gyorsabban esznek, mint azok, akik nyugodt körülmények között fogyasztják el az ételt.

Szénsavas üdítők? Felejtse el!

Tudta, hogy a felnőtt emberi szervezet körülbelül 75 százalékát víz alkotja? Kétség sem férhet tehát ahhoz, hogy a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel kiemelt jelentőséggel bír az egészség és a jó közérzet megőrzésének terén. Nincs ez másként akkor sem, ha a puffadás jeleinek megszüntetéséről van szó. Az emberi bélrendszerben lerakódott méreganyagoktól gyakran csak megfelelő mennyiségű folyadékkal szabadulhatunk meg. Az üdítők azonban nem csak hizlalnak, de gyomorégést és felfúvódást is okozhatnak. A sokak által javasolt ásványvizek közül sem mindegy azonban, hogy milyen fajta mellett tesszük le a voksot. Az ízesített és a szénsavas vizek helyett célszerű a szénsavmentes változatot előnyben részesíteni. A korábban már említett gyógyteák is jó választásnak bizonyulnak, de az ásványvizet szintén feldobhatjuk frissen facsart citromlével. Ez utóbbi egyébként a szervezet lúgosításához is hozzájárul.

A mozgás gyógyít!

A puffadás gyakran érinti azokat, akik súlyfelesleggel küzdenek. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy normál testsúllyal rendelkezők ne küzdhetnének a panasszal. A probléma sokszor az életmódban rejlik, mely kapcsán a mozgásszegény mindennapok sokakat érintenek. Az irodai munkavégzés, a számítógép előtt töltött órák után egy sor teendő adódik még a háztartással és a mindennapi ügyintézéssel kapcsolatban. Nem csoda hát, ha sokan előszeretettel halogatják a napi edzéseket. De vajon megéri-e ez azt, hogy utána rossz közérzet legyen úrrá rajtunk a puffadás miatt? Elegendő naponta akár csak húsz percet rászánni arra, hogy kicsit megizzadjunk. A puffadt has ellen a futás vagy a tempós séta is jó választásnak bizonyulnak, de az ízületkímélő úszással szintén sokat tehetünk egészségi állapotunkért. Ha kicsit edzettebbek vagyunk, akkor megpróbálkozhatunk a saját testsúlyos edzésekkel, melyeket akár otthon is végezhetünk. A mozgás nem csak a testet, de a lelket is gyógyítja.

Nassolás helyett nyers alapanyagok

Nem lehet elégszer hangsúlyozni a rostokban gazdag táplálkozás fontosságát. A zabpehelyben, az almában, a nyers zöldségekben, a spárgában, a quinoa-ban, vagy az ananászban megtalálható rostok kitűnő választásnak bizonyulnak ahhoz, hogy a bélrendszert áttisztítsák és így a puffadás is csökkenhessen. A hagyományos nassolnivalók helyett is megéri ezeket előnyben részesíteni. Ha sikerül beiktatni egy-egy hétvégi napba, hogy kizárólag nyers ételeket fogyasszunk, akkor jó választás lehet néha ilyen kúrákat végezni.

Szívószál és rágógumi

Kevesen tudják, de a szívószállal fogyasztott italok is hozzájárulhatnak a felpuffadt hashoz. Akkor is így van ez, ha gyógytea van a pohárban. Az ilyen módon történő fogyasztással rengeteg levegőt lenyelünk, ami puffadást okozhat. Hasonló a helyzet a rágózással is, melyet egyébként sem feltétlen érdemes megengedni magunknak. Az életben egy sor olyan helyzet van, amikor nem illik rágót fogyasztani, ráadásul egy bizonyos kor után igencsak ízléstelenül hat a dolog.

A puffadt hassal az a legnagyobb probléma, hogy a kellemetlen tüneteken túl magabiztosságunkra is rányomja bélyegét. A férfiak körében is akadnak olyanok, akik nem szívesen néznek tükörbe ilyenkor, de legtöbbször a nők szenvednek igazán a felpuffadt has kellemetlenségeitől. Ugyan mindennapjainkban sok múlik a képzettségen, az intelligencián, de az önbizalom nélkülözhetetlen ahhoz, hogy érvényesülni tudjunk. Ha nőként elégedetlenek vagyunk külsőnkkel, az sajnos önkéntelenül is hatást gyakorol arra, miként tudunk helyt állni munkánkban, vagy hogyan tekintenek ránk a férfiak. A puffadás olyan tünet, amely rengeteg kellemetlenséget okozhat, de legtöbbször mégis létezik természetes segítség ahhoz, hogy kordában tarthassuk a helyzetet, vagy akár végleg búcsút mondhassunk neki. Az életmódváltás szinte mindig segít, ráadásul ennek az élet egyéb területén is megérezhetjük pozitív hozadékait.