itt-a-szeptember-porogj-ra-a-feladatokra

Itt a szeptember! Pörögj rá a feladatokra!

Iskolakezdés, tömeg az üzletekben, új feladatok a munkában. A nyári pihenés után gyakran nehéz az átállás. Mit tehetsz annak érdekében, hogy sikerüljön visszazökkenni a megszokott tennivalókba? Hogyan motiváld magad akkor, amikor a nyaralás már csak a fényképekről visszaköszönő emlék? Az aktivitás és a pozitív hozzáállás tanulható, de arra biztosan szükséges lesz, hogy összeszedd magad, és megtaláld azt a hajtóerőt, ami minden reggelen átlendít.

Bírod?

A pszichés egyensúly megteremtéséhez, és a szükséges lelki erőhöz nélkülözhetetlen a test egészsége. Főleg az őszi, átmeneti hónapokban vagyunk hajlamosak úgy hinni, még mindig melegek a reggelek és forrók a nappalok, holott a hőmérséklet ilyenkor már igencsak idomul az évszak sajátosságaihoz. A meghűlés elkerülésének érdekében fontos, hogy a megfelelő ruhadarabokat válaszd. Amennyiben pedig mégis sikerült megfáznod, akkor a természetes alapanyagok tuti befutónak számítanak. Egy kisebb meghűlést gyorsan átvészelhetsz a kamillatea, a méz, a méhészeti termékek, a hagymatea és a különféle superfood-ok alkalmazásával. A gyógyszertárakban elérhető, recept nélküli szopogató tabletták és forró italporok szintén igazi megváltásnak bizonyulnak, érdemes tehát ezekből már most betárazni, így szükség esetén lesz mihez nyúlni.

A fizikai ellenálló képesség nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a mentális kihívásokkal eredményesen vedd fel a küzdelmet. Amikor az a kérdés, hogy bírod-e a terhelést, akkor az alapokat a fizikai egészség megőrzésénél, megteremtésénél célszerű indítani.

Koffein, energiaital, zöld tea?

Ha igencsak korán indulnak azok a bizonyos reggelek, akkor nem mindegy, mennyire energikusan tudod belevetni magad a feladatokba. Egy csészényi gőzölgő, zamatos kávé megváltás a szeptemberi reggeleken, és annak elkortyolgatásáért megéri 5 perccel korábban felkelni. A manapság nagyon divatos energiaitalok viszont már inkább meggondolásra ösztönöznek, hiszen a magas koffeintartalmat nem mindenki tolerálja. Az egyébként szív- és érrendszeri problémákkal, magas vérnyomással küzdők inkább maradjanak meg a jól bevált gőzölgő feketénél.

A természetes megoldások kedvelői számára elsősorban a zöld tea fogyasztása javasolt. A filteresnél erőteljesebb hatás érhető el a szálas tea fogyasztásával. Ízesítés nélkül is kitűnő választásnak bizonyul, és garantáltan új energiákkal telít majd. S ha már a teákhoz érkeztünk, akkor a mate tea és a ginzenges gyógyteák is megérnek egy próbát. A teákkal a folyadékbevitelért is tehetsz, ami szintén hozzájárul az energikusabb, lendületesebb mindennapokhoz.

Gondold újra!

A családosok jól tudják, hogy a szeptember egyet jelent az óvodai beszoktatással, vagy a beiskolázás kihívásaival. Sajnos tény, hogy mindezek nem csak mentálisan megterhelőek, hanem jelenleg a dolog anyagi oldala is egészen újszerű átgondolást igényel. Az idei év már csak ezzel összefüggésben is újszerű kihívásokat támaszt az emberek felé. A kiszámíthatatlanság, a sok szempontból bizonytalannak vélt jövő stresszt okozhat, ami csak megnehezíti annak a bizonyos kényes lelki egyensúlynak a megteremtését.

Nagyon fontos, hogy a mostani időkben is igyekezzünk motivációra lelni, hiszen ez az alapja annak, hogy minden napot sikeresen, a tőlünk telhető erőforrások maximális beleadásával zárhassunk. Ha tudod, hogy nap mint nap mindent megteszel szeretteidért, a munkahelyen való megfelelésért, vagy saját karriered építéséért, akkor nincs ok az önmarcangolásnak és a jövőtől való félelemnek. Koncentrálj a jelenre, az adott napra, hiszen csak ez az, amikor ténylegesen tehetsz a jövőért.

Az újragondolás egyébként a mindennapi beszerzéseket, az anyagi források hatékonyabb beosztását is érinti a legtöbbeknél. Vannak dolgok, melyeken nem éri meg, és tulajdonképpen nem is lehet túl sokat spórolni. Fontos, hogy az egészség megőrzését szolgáló készítmények továbbra is kapjanak helyet életedben. Ha egészség van, akkor minden megvalósíthatóvá válik. A kissé talán közhelyesnek tűnő gondolat valós tartalommal rendelkezik, és érdemes szem előtt tartani azt. Ugyanakkor nem szükséges a legdrágább étrend-kiegészítőket és superfood-okat beszerezned ahhoz, hogy tegyél egészségedért. A kókuszchips, az útifű maghéj, a sörélesztő pehely ugyan remek kiegészítői lehetnek az étrendnek, de akkor is megoldhatod a dolgot egészségtudatosan, ha kevesebbet költesz az aktuálisan trendi készítményekre. Néha az egyszerűségben rejlik az igazi erő, és ez a táplálkozásra is tökéletesen igaz.

Tanulj új képességeket elsajátítani!

Soha nem mondhatjuk, hogy már öregek vagyunk egy-egy új készséget, képességet elsajátítani. Persze minden ember a maga közegében, saját lehetőségeihez mérten gondolkodik, és ez így is van jól. Van valami, ami mindenki életében jelen van, ez pedig nem más, mint a stressz. Gyakran rajtunk kívül álló okokból indul ki, de sokan mégsem vagyunk képesek kezelni azt. A következmény állandó belső feszültség, egészségromlás és a koncentráció csökkenése. Az odafigyelésre pedig nagy szükség van a hétköznapokban és az őszi pörgés beindulásával.

A stressz forrása lehet a munka, valamelyik családtaggal, munkatárssal való rossz kapcsolat, de a magunk elé állított túl magas követelmények, az időhiány, vagy a folyamatos rohanás is garantáltan feszültséget okoznak. A sport remek módja a stressz levezetésének, de mindenki másra esküszik. A gyógyfürdők a víz természetes közegével biztosítják a nyugalom megteremtését, de a jóga, vagy éppen a pörgős edzések is kitűnő választásnak bizonyulnak a lelki egyensúly megteremtéséhez. Ha pedig azt látod, életed valamelyik szegmense tarthatatlanná vált, ne félj változtatni! A „B-tervek” időszakát éljük, amikor mindig kell, hogy legyen egy második opciód.