Őszi bakancslistás elfoglaltságok - lásd meg a szépet a változásban!

Őszi bakancslistás elfoglaltságok - lásd meg a szépet a változásban!

Nehezen állsz át az évszakváltásra? Még mindig nyári ruháidat viselnéd, holott már igencsak elkél egy kiskabát rajtad? Az első színes levelek megjelenésével és az esős idő beköszöntésével nyilvánvalóan megérkezik az ősz. A szabadtéri strandok ekkorra bezárnak, a szabadidő helyét átveszi a munka, a tanulás és sokaknál a megfázásos időszak. Kicsit sem hangzik mindez vonzóan? Sokan vannak ezzel így, pedig az ősz rengeteg szépséget tartogat azok számára, akik észreveszik ezeket. Tarts velünk, és meríts inspirációt tippjeinkből, melyeket megéri beiktatnod az őszi napokba!

Fedezd fel az őszi öltözködés örömeit!

Ami elsőként megváltozik, az az öltözködésre fordított idő. Már nem elég csak lekapni a vállfáról egy ruhát, hiszen harisnyára, nadrágra, kabátra, vagy akár csizmára is szükség lehet már a szeptembertől november végéig terjedő hetekben. Ha elmulasztod ezt a fajta odafigyelést, annak gyorsan megfázás lehet a vége, ez pedig jelenleg senki által nem kívánt probléma. Az őszi öltözködés során megmutathatod igazi kreativitásod. A változatos, élénk színek megjelenhetnek ruhadarabjaidon is, s azokat megfelelően kombinálva stílust teremthetsz, és azonnal magadra vonhatod a figyelmet- természetesen pozitív értelemben. Élvezd az átmeneti hónapok kellemes hőmérsékletét, amikor már nem izzadsz nap mint nap, de még nincs is szükség téli kabátra és sapkára.

Sétálj a természetben!

Nem csak az indiánnyár hetei alkalmasak a szabadtéri mozgásra, hanem még a decembert megelőző időszak is. Ilyenkor rétegesen öltözve elindulhatsz a természetbe. Hazánk látványos túraútvonalakkal és természeti képződményekkel várja azokat, akik kiszakadnának a hétköznapokból és a friss levegőn tennének egészségük érdekében. Igen, ugyanis a mozgás egészségesebbé tesz! Mi másra lenne szükséged az átmeneti hónapokban, ha nem a testet és a lelket is megerősítő elfoglaltságokra?

Ősz a gasztronómiában

Minden évszaknak megvannak a magas sajátos szezonális alapanyagai, melyekből fenséges fogásokat varázsolhatunk a konyhában. A forró, őszi gyümölcslevesek legalább olyan jólesőek lehetnek, mint a sütőtökös finomságok, vagy a fahéjas receptek. Ne feledkezz meg arról sem, hogy indul a teázás szezonja, amikor megannyi ízletes vagy éppen gyógynövényekből készült egészséges teát kóstolhatsz.

Légy újra gyermek!

Mikor csináltál utoljára valami őrültséget? Az őszi kirándulások során elkészítheted életet fényképét egy halom színes levélbe huppanva. A gesztenye, a makk és a toboz gyűjtésének időszaka ez, melyeket kreatív tevékenységekhez kiválóan felhasználhatsz. Fuss hétvégenként az erdőben, vagy egyszerűen sétálj nagyokat a színes falevelek egyedülálló susogását hallgatva.

Vásárolj piacon!

Mindig is a hipermarketeket részesítetted előnyben? Elképzelni sem tudod, hogy apránként válogasd össze a legszebb termelői alapanyagokat? Pedig érdemes lenne kipróbálnod a piacozást. Ősszel már az időjárás is kiválóan alkalmas hozzá. A zöldségeket, gyümölcsöket, tejtermékeket, húsárukat biztosan beszerezheted a lakóhelyeden megtalálható piacon, de a méhészeti és a kézműves termékek között is megéri nézelődni. A piacokon legtöbbször közvetlenül a termelőtől kapod meg a termékeket, melyeknek így nem kell országokon át utazni azért, hogy az asztalodra kerüljenek.

Pihenj otthonod kényelmében!

Az otthoni szabadidős elfoglaltságokról minden korosztálynak megvan a véleménye. Nem csak az életkortól függ azonban, hogy mivel foglalkozunk szívesen. Még a party arcok is megunják egy idő után a folyamatos nyüzsgést, arról nem is beszélve, hogy az állandó eljárogatás bizony igen fárasztó is lehet, ha mellette dolgozol. Sokszor nincs is másra szüksége az embernek, mint egy forró fürdőre, néhány finom falatra, egy meleg takaróra és mellette egy jó filmre. Klisének hangzik, pedig tényleg igaz. Az ilyen egyszerű, de annál kikapcsolóbb elfoglaltságok időnként remek választásnak bizonyulnak, de ne feledkezz meg arról, hogy a friss levegő, vagy az otthoni aktív elfoglaltság is nélkülözhetetlen a kiegyensúlyozottsághoz.

Készítsd fel otthonod a hidegebb hónapokra!

Mielőtt őszi nagytakarításnak hívnád, és azonnal el is menne tőle a kedved, fogd fel az egészet inkább úgy, mint egy hasznos mókát, mely során számos felesleges holmitól is megszabadulhatsz. A rendezett környezet elmaradhatatlan annak érdekében, hogy belül is kiegyensúlyozottnak érezd magad.  Ha nincs tele a környezeted a múlthoz tapadó tárgyakkal, akkor inkább tudsz majd jövődre koncentrálni. Adományozz, ajándékozd el a még használható holmikat, vagy szabadulj meg tőlük online!

Vége a melegnek! Élvezd a szép időt!

Ha „klímás autóból ki, klímás irodába be” zajlottak napjaid a nyáron, vagy éppen ellenkezőleg minden napod vízparton tudtad tölteni, akkor valószínűleg Téged nem érintett kellemetlenül a néha bizony igen magas hőmérséklet. Valljuk be, a legtöbben nem ilyen nyarat tudhatunk magunk mögött. Sokan nem kedvelik a párás meleget, mások egészségi állapotuk miatt viselik nehezen azt. Az ősz végre meghozta a felfrissülést, és nem kell többé a hőségtől szenvedni. Bár a nyár kétségtelenül remek kalandokat tartogat, de a hétköznapokban sokan jobban kedvelik az alacsonyabb hőmérsékletet.

Persze garancia nincs arra, hogy ősszel végig napsütésnek örvendhetünk, de az esőnek is megvan a maga szépsége. Ilyenkor tökéletes az idő arra, hogy céljaidért dolgozz, s legyen szó akár tanulásról, akár karriered építéséről, garantáltan előre haladhatsz, ha teszel is ennek érdekében.

„Az ősz olyan, akár egy második tavasz, amikor minden falevél olyan, mint egy színpompás virág.” – Albert Camus szavai valóban megállják a helyüket az évszak egyediségére fókuszálva. Vedd észre a szépséget, és ne mulaszd el annak egyetlen pillanatát sem!

Forrás: https://www.stylemagazin.hu/hir/Oszi-bakancslista-20-dolog-amit-meg-kell-tenned-mielott-leesne-az-elso-ho/18323/stylenews/aktualis/