Ricinusolaj: természetes ápolás a szépség szolgálatában

Ricinusolaj: természetes ápolás a szépség szolgálatában

Természetes, kemikáliáktól mentes bőrápolás érdekel? Fontosnak tartod a hatékonyságot, és szereted az univerzális megoldásokat? Ha szépségápolásról van szó, akkor egyre többen döntenek az olyan alapanyagok mellett, melyek több területen is felhasználhatóak, és teljesen természetes összetevőket tartalmaznak. A ricinusolaj tipikusan ilyennek számít.

Természetes, kemikáliáktól mentes bőrápolás érdekel? Fontosnak tartod a hatékonyságot, és szereted az univerzális megoldásokat? Ha szépségápolásról van szó, akkor egyre többen döntenek az olyan alapanyagok mellett, melyek több területen is felhasználhatóak, és teljesen természetes összetevőket tartalmaznak. A ricinusolaj tipikusan ilyennek számít.

Rendkívül sokoldalú, hiszen bőrre, hajra, ajkakra, sőt, a sokakat érintő striákra is eredményesen vethető be. A ricinusolaj tulajdonképpen a ricinus névre hallgató növény magjából állítható elő hideg sajtolással. Az eljárásnak köszönhetően sok E-vitamint és különféle ásványi anyagokat tartalmaz az anyag. Belsőleg általában hashajtásra használják, de kellemetlen íze miatt nem ez a legkedveltebb alkalmazási módja.

Ricinusolaj a natur szépségápolás szerelmeseinek

Egyre többen vannak, akik úgy gondolják, a drogériák polcain sorakozó készítmények helyett inkább a természethez fordulnának a szépségápolás érdekében. A ricinusolaj gyulladáscsökkentő hatásait kiválóan kihasználhatják azok, akik szépülni szeretnének. Rendszeres használata javasolt a bőr, a szemöldök, a szempilla, a haj és a körmök egészségének érdekében.

Alapvetően egy sűrű anyagról van szó, ezért külsőleges használatakor érdemes olyan olajokkal keverni, mint például a kókuszolaj, a szőlőmag-olaj, az olívaolaj, vagy a jojobaolaj. Ezek valamelyikének köszönhetően könnyebben beszívódik a bőrbe az alapanyag. Fontos, hogy csak keveset használjunk belőle, ami ténylegesen képes a felszívódásra, és nem tömíti el a pólusokat.

Milyen bőrproblémák esetén érdemes a ricinusolajat választani?

Mivel alapvetően gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, ezért a pattanásos bőrrel küzdők kedvencévé válhat. Az elsősorban a szem környékén jelentkező, apró, fehér zsírcsomók eltüntetéséhez is hatékonyan használhatjuk. Főként télen jelent problémát a hámló, kipirosodott, száraz bőr. Legyen szó a test bármely területéről a könyöktől az arc egyes területein át a sarokig, a ricinusolaj kitűnő választásnak bizonyul. Az irritált bőrfelületet megnyugtatja, de olyan esetekben is eredményesen vethető be, ha ekcémáról, viszketésről, gombás fertőzésről van szó. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a sokakat érintő, a sarkon megjelenő bőrkeményedések kapcsán is jótékony hatással van a ricinusolaj.

Bár aktuálisan a leégéstől nem kell tartani, de a nyári hónapokban a napégés esetén érdemes kipróbálni az olajt, hiszen már számtalanszor bizonyította e téren is eredményességét. Mivel rendkívül jól hidratál, az ajkakon is bevethetjük. Ez főként a téli időszakban történő kiszáradás kapcsán mutatja meg jótékony hatásait.

Félre a ráncokkal és a striákkal!

Minden nő ismeri ezt a két problémát. A szépségipar is nagymértékben fókuszba helyezte ezeket, és komoly összegeket elkérnek egy-egy olyan kezelésért, non-invazív beavatkozásért, amelyeknek köszönhetően fiatalosabb külsőnek örvendhetünk. Ha a természetes hatóanyagok híve vagy, akkor a ricinusolajat a ráncok és a striák ellen is bevetheted.

Az évek múlása nem megállítható, és idővel a bőr veszít kollagén-termeléséből. Ennek egyértelmű jelei a ráncok megjelenése. Persze sok múlik azon is, hogy milyen életmódot folytatsz, mennyi folyadékot fogyasztasz. Tudtad, hogy a ricinusolaj az elasztin és a kollagén termelődését is előmozdítja? Éppen ezért érdemes az arcra és a szemkörnyéki ráncokra is bevetni az alapanyagot.

A gyors súlyváltozás és a várandóság időszaka gyakran együtt jár a sokak által ismert striák megjelenésével. A kritikus területnek számító has, popsi, felkar és a mellkasi részek esetében is használhatjuk a ricinusolajat, akár a korábban már felsorolt olajok valamelyikével keverve, vagy egy vattakorong segítségével a bőrre kenve, majd onnan egy óra múlva lemosva. A terhességi csíkok halványításában is bevethető.

Ricinusolaj a hajápolásban

A legtöbben a ricinusolaj hajápolásban betöltött szerepét ismerik. Mivel az olaj fokozza a hajhagymák körüli vérkeringést, ezért a gyors hajnövekedés garantált. Ezen túl egészségesebbé, fényesebbé varázsolható segítségével a haj. Különösen ajánlott azok számára a ricinusolaj rendszeres alkalmazása, akik festik a hajukat, gyakran kezelik hővel, vagy sérült hajvégekkel rendelkeznek. A fejbőrre kend ricinusolaj egyébként a korpásodást is megszüntetheti.

Alkalmazása egészen egyszerű, mindössze melegítsünk át egy kevés ricinusolajt a kezeink között, majd vigyük fel azt fejbőrünkre, hajunkra, hajvégeinkre. A hatás fokozható, ha meleg törölközővel fedjük le a fejünket. Érdemes tudnod, hogy a ricinusolajat nem könnyű kimosni a hajból, ezért legalább két samponozás szükséges lesz hozzá. Az időráfordítást azonban mindenképpen megéri, hiszen ragyogóan fényes, gyorsan növő, egészséges tincseket kaphatunk.

Forrás: https://naturkence.hu/ricinusolaj